International Deutschland Österreich Polska

Program stażowy

Odpowiedzialność już od pierwszego dnia

Najważniejsze Informacje

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?
Seminaria, opiekę mentora, który pomoże Ci w zaplanowaniu ścieżki zawodowej, realizację tylko odpowiedzialnych zadań, wynagrodzenie dopasowane do Twoich umiejętności i potrzeb oraz bogatą ofertę dodatkowych świadczeń pracowniczych.

Czego od Ciebie oczekujemy?
  • Znajomości języka niemieckiego na bardzo wysokim poziomie zarówno w mowie, jak i w piśmie.
  • Ukończonych studiów wyższych.
  • Dobrze rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych.
  • Cenimy również znajomość języków używanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Kiedy możesz rozpocząć staż?
1 kwietnia lub 1 października.

Ile trwa staż?
18 miesięcy.
Ile osób przyjmujemy na staż?
6–8 rocznie.

Kiedy możesz aplikować?
3–4 miesiące przed rozpoczęciem programu.

Do jakich działów możesz aplikować?
Do Dział Zakupów lub Działu Sprzedaży.

Opiekunowie projektu:
Paulina Wiedl & Corinna Gerl.

Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie kryteria należy spełnić, aby odbyć staż w danym dziale?

Dokładne kryteria znajdziesz klikając w przycisk „Aplikuj”. Masz do wyboru “Aplikuj: staż w dziale zakupów” albo „Aplikuj: staż w dziale sprzedaży”. Rekrutując na staż w dziale zakupów, zwracamy uwagę na wyczucie stylu, znajomość aktualnych trendów oraz umiejętność prowadzenia negocjacji. Jeżeli chodzi o staż w dziale sprzedaży, szukamy osób pewnych siebie, posiadających cechy przywódcze. W obu przypadkach wymagana jest odporność na stres i łatwość nawiązywania kontaktów.

Do studentów jakich kierunków studiów adresowany jest program stażowy?

Na staż przyjmujemy przede wszystkim absolwentów studiów ekonomicznych i innych kierunków pokrewnych. Karierę w P&C zrobili również stażyści, którzy ukończyli studia o zupełnie innym profilu.

Czy muszę złożyć podanie do konkretnego działu – sprzedaży albo zakupów?

Tak, ponieważ chcemy wiedzieć, która specjalizacja najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom. Prosimy również o podanie specjalizacji, na którą aplikujesz, już w temacie listu motywacyjnego.

Czy w trakcie trwania stażu można zmienić dział?

Nie, nie przewidujemy takich rotacji. Niewykluczone jednak, że odkryjemy w Tobie zdolności, które umożliwią Ci pracę w innym dziale. W takim wypadku istnieje możliwość znalezienia indywidualnego rozwiązania po konsultacji z działem HR.

Czy istnieje możliwość odbycia stażu za granicą?

W wyjątkowych przypadkach istnieje taka możliwość. Możesz odbyć staż w jednym z naszych sklepów za granicą, o ile posługujesz się w sposób biegły językiem danego kraju. Po zakończeniu programu stażowego możesz podjąć pracę w każdym z naszych sklepów. P&C daje szansę na międzynarodową karierę, więc jeżeli planujesz pracować za granicą, zapewnimy Ci pakiet kursów językowych oraz szkoleń dotyczących kultury danego kraju.

Czym jest program mentorski dla stażystów?

Na okres stażu trafisz pod opiekę mentora, który odnosi sukcesy zawodowe w P&C. Osoba ta będzie Cię wspierać i czuwać nad Twoim rozwojem.

Czy mam wpływ na wybór miejsca, w którym będę odbywał staż?

W naszych stażystach najbardziej cenimy elastyczność, także w odniesieniu do miejsca pracy. Nie możemy zagwarantować, że będziesz miał wpływ na wybór lokalizacji stażu, ale postaramy się uwzględnić Twoje preferencje.

Dlaczego muszę aplikować na staż, a nie mogę po prostu złożyć podania o pracę w P&C?

Tylko profesjonaliści mogą rozpocząć pracę od razu. Biorąc udział w programie stażowym, pogłębiasz swoją wiedzę i zdobywasz umiejętności niezbędne do pracy w danym obszarze.

Praca dla absolwentów i program stażowy w Peek & Cloppenburg

Nieważne czy stoisz u progu kariery, czy jesteś przyszłym ekspertem, jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie w branży modowej, dobrze trafiłeś. W międzynarodowej firmie odzieżowej Peek & Cloppenburg znajdziesz oferty dopasowane do Twoich potrzeb. U nas możesz pracować w różnych obszarach działalności firmy, a jeżeli skorzystasz z programu stażowego, poznasz także specyfikę świata mody.

Witamy w Peek & Cloppenburg

Dla nas najważniejsi są ludzie. To ich pomysły i zaangażowanie stanowią klucz do naszego sukcesu. Dlatego oferujemy absolwentom program stażowy, który dla 6–8 talentów rocznie jest szansą na rozpoczęcie kariery.
W ciągu 18 miesięcy zdobędziesz niezbędne umiejętności potrzebne do pracy w dziale sprzedaży lub zakupów w branży modowej.
Program stażowy to znakomita okazja, aby zapoznać się z najważniejszymi obszarami działalności naszej firmy oraz wykorzystać w praktyce swoją wiedzę. W ramach programu oferujemy seminaria, kursy dokształcające, opiekę osobistego mentora, możliwość wymiany doświadczeń z kierownictwem firmy oraz nawiązania kontaktów z osobami związanymi ze światem mody.

Twoja droga do świata mody

Dzięki programowi stażowemu Twoja kariera nabierze tempa. Rozpoczniesz pracę w P&C na stanowisku menedżera sklepu lub jako retail buyer w dziale zakupów. Otrzymasz wynagrodzenie dopasowane do Twoich umiejętności i potrzeb. Przejrzysta struktura programu, pewne stanowisko docelowe oraz indywidualne podejście do stażystów sprawią, że osiągniesz osobiste cele zawodowe.
Podziel się