International Deutschland Österreich Polska

Studia dualne

Studia i praca

Najważniejsze Informacje

Podczas trzyletnich dualnych studiów licencjackich, jakie oferuje Peek & Cloppenburg, zdobędziesz cenne doświadczenie biznesowe w branży modowej.

Czego od Ciebie oczekujemy?
Musisz spełniać ogólne kryteria naboru na studia wyższe oraz znać język niemiecki i angielski w stopniu biegłym (minimum poziom B2).

Kiedy rozpoczniesz studia?
1 sierpnia 2017.

Jakie oferujemy Ci wynagrodzenie?
2.200 PLN miesięcznie przez pierwsze trzy lata studiów.

Czy musisz płacić za studia?
Nie, opłaty w całości pokrywa P&C.
Jaki jest limit miejsc na studiach?
25 osób na roku.

Kiedy możesz aplikować ?
Od 1 września 2016 do 31 marzec 2017.

Aplikuj!
Aplikację w języku niemieckim złóż online lub prześlij pocztą na adres:
Peek & Cloppenburg KG
HR People & Talent Management
Sandra Wimmer
Mechelgasse 1
1030 Wiedeń, Austria

Opiekun projektu:
Sandra Wimmer

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy studia dualne są realizowane również na uczelniach w moim kraju?

Program studiów P&C w systemie dualnym odbywa się wyłącznie we współpracy z Wyższą Szkołą Zawodową IMC w Kremsie (Dolna Austria). W związku z tym część teoretyczną realizuje się na miejscu, w Austrii. Lokalizacja zajęć praktycznych jest uzależniona od tego, który sklep wybierzesz – możesz zdecydować się na jeden sklep P&C spośród wszystkich w całej polsce.

Jakie są warunki przyjęcia na dualne studia licencjackie?

Szukamy osób, które interesują się modą, mają wyczucie stylu, są zaangażowane, komunikatywne, potrafią pracować w grupie. Wymagamy ponadprzeciętnego wyniku na egzaminie maturalnym, biegłej znajomości języka niemieckiego i angielskiego (minimum na poziomie B2).

Jaka jest liczba miejsc na studiach dualnych?

Na studia przyjmujemy 25 osób.

W jakich sklepach mogę odbyć praktyczną część moich studiów?

Praktyczną część studiów możesz odbyć w każdym ze sklepów P&C w całej polsce.

Po maturze chciałbym wyjechać na rok za granicę. Czy mogę już teraz złożyć aplikację na przyszły rok?

Studia dualne P&C rozpoczynają się 1 sierpnia. Aplikować można od września roku poprzedzającego rozpoczęcie studiów do 31 marzec. Proces rekrutacji obejmuje kilka etapów, każdy z nich wymaga Twojej obecności.

Do kiedy można aplikować na studia P&C?

Aplikować można od września do marzca. Im wcześniej złożysz dokumenty, tym większy wpływ będziesz miał na wybór sklepu, w którym odbędziesz część praktyczną studiów.

Jak wygląda podział na część teoretyczną i praktyczną?

Z chwilą rozpoczęcia studiów dualnych zostajesz zatrudniony w jednym ze sklepów P&C. Przez ok. 6 tygodni w semestrze będziesz uczestniczył w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez Wyższą Szkołę Zawodową IMC w Kremsie, w Dolnej Austrii. Jeżeli nie mieszkasz ani w Kremsie, ani w Wiedniu, P&C zapewni Ci zakwaterowanie w hotelu i pokryje koszty związane z pobytem.

Studiuję na Uniwersytecie Warszawskim – czy mogę kontynuować naukę w ramach studiów dualnych?

W każdej chwili możesz złożyć podanie na studia dualne. Punkty ECTS są rozliczane indywidualnie, każdy przypadek jest inny, nie możemy Ci zagwarantować, że Twoje punkty zostaną zaliczone.

Czy jest możliwość zaliczenia części teoretycznej na uczelni w moim regionie?

Nie. Oferowany przez nas program studiów dualnych realizowany jest wyłącznie we współpracy z Wyższą Szkołą Zawodową IMC w Kremsie (Dolna Austria).

Jakie perspektywy otwierają przede mną studia dualne P&C?

Po ukończeniu studiów obejmiesz stanowisko zastępcy kierownika działu w jednym z naszych sklepów. Kolejny krok w Twojej karierze to może być np. menedżer sklepu, merchandise controller lub retail buyer. Perspektywy są obiecujące! W P&C sam kreujesz swoją ścieżkę rozwoju w zależności od własnych zainteresowań i osiągnięć.

Zarządzanie w Peek & Cloppenberg – program studiów szyty na miarę

Uzyskałeś wysoki wynik na maturze, znasz świetnie język angielski i niemiecki? Twoją pasją jest moda? Chcesz zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii? Peek & Cloppenburg stworzył program studiów, który łączy te dwa obszary. Dzięki studiom licencjackim w trybie dualnym poznasz świat mody, zaplanujesz swoją ścieżkę kariery i przygotujesz się do zawodu. Dla pracodawcy najważniejsze jest doświadczenie, dzięki P&C nie musisz się o nie martwić. Połączysz pracę z nauką! Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł licencjata (Bachelor of Arts in Business).

Zdobądź wiedzę teoretyczną i wykorzystaj ją w praktyce

Wiedzę, którą zdobędziesz podczas studiów dualnych, od razu wykorzystasz w praktyce. Przez 6 tygodni w semestrze weźmiesz udział w ćwiczeniach, wykładach, a resztę czasu poświęcisz na pracę w naszych sklepach. Oczywiście otrzymasz od nas wynagrodzenie dostosowane do Twoich umiejętności i ilości przepracowanych godzin. Studia trwają 3 lata – to czas decyzji, możesz próbować pracy na różnych stanowiskach, sam wybrać ścieżkę, która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom. Co powiesz na pracę na stanowisku kierownika działu? Możesz dalej kształcić się w kierunku menedżerskim lub objąć funkcję dyrektora zarządzającego. Dzięki ukończonym studiom licencjackim otwierają się przed Tobą nowe możliwości zatrudnienia, wybór należy do Ciebie. Chcesz studiować zarządzanie i wykorzystywać wiedzę w praktyce? Zaufaj firmie P&C, aplikuj na studia dualne.
Podziel się