Magdalena Sarnowska

wcześniej Stażystką, obecnie Managerem Sklepu w Warszawie

Magdalena Sarnowska

„Jeśli lubisz swoją pracę, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych”
Magdalena Sarnowska

 

Od października 2011 r. do kwietnia 2012 r. Magdalena Sarnowska brała udział w naszym programie stażowym. Od września 2013 r. pełni funkcję menedżera sklepu P&C w Wilnie. W maju bieżącego roku objęła stanowisko menedżera sklepu P&C w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie.

Jakie wydarzenie najbardziej wpłynęło na Twoje dotychczasowe życie?

Przełomowy był pobyt w Niemczech w ramach programu Erasmus. Zdałam sobie sprawę, że jest wiele możliwości pracy poza granicami Polski. Po raz pierwszy miałam styczność z międzynarodowym środowiskiem. Uświadomiłam sobie, że praca za granicą wzbogaciłaby moją karierę o nowe doświadczenia.

Dlaczego aplikowałaś do P&C?

Zaraz po ukończeniu studiów stwierdziłam, że chcę iść do pracy. Szukając ofert, natknęłam się na stronę poświęconą karierze w P&C. Złożyłam aplikację na praktyki w Warszawie i zostałam przyjęta. Początkowo moda nie miała dla mnie większego znaczenia, zakochałam się w niej dopiero później. Po ukończeniu praktyk wzięłam udział w programie stażowym. Odbyłam cykl szkoleń przygotowujących do objęcia stanowiska kierownika działu.

Z jakimi wyzwaniami musiałaś się zmierzyć, pracując w firmie P&C?

Najtrudniejsza była dla mnie przeprowadzka na Litwę. Każdy dzień był dla mnie wyzwaniem zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. Nie znałam języka litewskiego, dlatego aby porozumieć się z moim zespołem posługiwałam się przez cały czas językiem angielskim, a czasami niemieckim. Taka komunikacja jest o wiele trudniejsza niż w środowisku jednojęzycznym.

Jak odnajdujesz się w firmie P&C?

Z firmą P&C jestem związana od pięciu lat – zaczynałam jako praktykantka. W międzyczasie awansowałam na menedżera sklepu. Cyba pasuję do firmy. Szczerze mówiąc kocham to, co robię. Czuję, że P&C docenia moje zaangażowanie. Mam możliwość udziału w wielu szkoleniach opracowywanych z myślą o moich preferencjach zawodowych. Każdy jest w kontakcie z pracownikiem, z którym może konsultować swoje potrzeby, aspiracje. Oprócz tego dla P&C ważne są relacje w pracy, przez cały rok w firmie organizuje się imprezy integracyjne. Od ponad roku razem z liczną grupą koleżanek i kolegów z pracy bierzemy udział w największych imprezach biegowych w Polsce. Nie wspominając już o świetnych zarobkach.

Co Ci się podoba w pracy i w Twoich obowiązkach?

Różnorodność zadań, ponieważ moja praca to połączenie sprzedaży, handlu, pracy zespołowej, interakcji z klientem, liczb i analiz. To jest to, co lubię najbardziej.

Jakie Twoim zdaniem należy mieć predyspozycje, aby odnieść sukces w sprzedaży detalicznej odzieży?

Moim zdaniem trzeba być mocno zorientowanym na wyniki i realizację wyznaczonych celów. Ponadto musisz lubić pracę zespołową i interakcję z klientem. Uważam, że to podstawa sukcesu w tej branży. Nawet menedżer sklepu czy kierownik działu większość swojego czasu spędza pracując z ludźmi.

Jak wyobrażasz sobie dalszy rozwój w P&C?

W przeciągu 3 lat chciałabym zostać dyrektorem sklepu. Praca na tym stanowisku wiąże się z szerszym zakresem odpowiedzialności. Do moich obowiązków należałoby samodzielne kierowanie sklepem, jego pracownikami i całą sprzedażą.

Jakiej rady udzieliłabyś nowym pracownikom firmy P&C?

Na początku może Cię zaskoczyć ilość i różnorodność zadań do wykonania. Nie przejmuj się, nauczysz się wszystkiego.
Ja na początku czułam się przytłoczona i myślałam, że sobie nie poradzę. Ale jeśli lubisz swoją pracę, to nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych.

podziel się