Student Internships

Podejmowanie ekscytujących wyzwań & wspaniałe widoki na przyszłość

Podsumowanie

Data rozpoczęcia:

W dowolny momencie

Czas trwania:

3–6 miesięcy

Aplikacja:

W siedzibie firmy P&C w Wiedniu lub w jednym z naszych sklepów w Europie Środkowo-Wschodniej

 

Poznaj tajniki pracy w naszej firmie

Wymagania

  • Doskonałej znajomości języka angielskiego.
  • Szukamy studentów drugiego lub wyższego semestru, którzy są zdeterminowani i potrafią pracować w zespole.
  • Jeżeli ubiegasz się o praktyki w naszej centrali w Wiedniu, musisz również bardzo dobrze znać język niemiecki w mowie i piśmie.

Obszary działalności

Aplikuj na praktyki!

Znajdź obszar naszej działalności, w ramach którego chcesz się rozwijać:

  • sprzedaż,
  • controlling projektów i sprzedaży,
  • zakupy centralne,
  • dział HR,
  • dział HR: budowanie wizerunku pracodawcy,
  • Akademia Peek & Cloppenburg (szkolenia i wdrażanie nowo zatrudnionych pracowników).

Perspektywy

Ukończone praktyki w P&C dają Ci szansę rozwoju zawodowego na wysokich stanowiskach. Masz do wyboru pracę jako kierownik działu, dyrektor ds. handlowych, specjalista ds. zakupów centralnych lub merchandise controller.

Rozmowa

Miriam Jarrouj

Miriam Jarrouj – praktykantka w dziale controllingu projektów i sprzedaży

 

Co należało do Twoich obowiązków podczas praktyk w zespole ds. controllingu projektów i sprzedaży?

Najwięcej moich zdań było związanych z analizą sprzedaży. Obsługiwałam zapytania wysyłane z naszych sklepów odnośnie ich wyników sprzedażowych, następnie je analizowałam i na tej podstawie przygotowywałam prezentacje w PowerPoincie.


Co było dla Ciebie najważniejsze w trakcie odbywania praktyk?

Relacje, które udało mi się zbudować z menedżerami naszych sklepów i ich pracownikami.


Co najlepiej wspominasz z praktyk?

Atmosferę, która panuje w P&C. Nie byłam „tylko” praktykantką. Postrzegano mnie jako pełnowartościowego członka zespołu, jak każdego innego pracownika. Dużo się nauczyłam, sama ponosiłam odpowiedzialność za powierzane mi zadania i mogłam aktywnie przyczynić się do sukcesu zespołu.
 

Co najbardziej Ci się podobało na praktykach?

Zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół P&C. Wszystkie moje zadania wiązały się ze sporą odpowiedzialnością. Zespół był dla mnie ogromnym wsparciem – jak tylko czegoś potrzebowałam, służyli pomocą. Ta atmosfera współpracy powodowała, że chciałam rano wstawać do pracy. W tym miejscu pragnę serdecznie PODZIĘKOWAĆ całemu mojemu zespołowi, nie mogłam trafić lepiej!

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwają praktyki?

Minimalny czas trwania praktyk to 3 miesiące, a maksymalny 6 miesięcy.

Kiedy rozpoczynają się praktyki, w jakich działach można je odbyć i co wchodzi w ich zakres?

Praktyki możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Oferujemy praktyki w głównych obszarach naszej działalności biznesowej, czyli: zakupy, sprzedaż, Akademia P&C, budowanie wizerunku pracodawcy, zarządzanie zasobami ludzkimi i PR. Praktyki w dziale sprzedaży możesz odbyć we wszystkich naszych sklepach, pozostałe realizowane są w centrali w Wiedniu. Podczas praktyk będziesz pracować nad własnymi projektami, poznasz strukturę firmy, dostaniesz odpowiedzialne zadania i na kilka miesięcy staniesz się pełnoprawnym członkiem naszego zespołu. Dlatego tak ważne są dla nas samodzielność i zaangażowanie naszych praktykantów.

Kiedy należy złożyć aplikację?

Aplikować możesz przez cały rok. Prosimy jednak o wysłanie zgłoszenia nie później niż na 3 miesiące przed odpowiadającym Ci terminem rozpoczęcia praktyk.

Jakie powinienem posiadać umiejętności, aby dostać się na praktyki w P&C?

Praktyki są kierowane do osób, które ukończyły pierwszy rok studiów. Zapraszamy zwłaszcza studentów kierunków związanych z obszarem działalności P&C. Szukamy osób, które interesują się modą. Najważniejsze są dla nas zaangażowanie, łatwość nawiązywania kontaktów, chęć pracy z klientem i umiejętność współpracy w grupie. Dodatkowym atutem będzie analityczne myślenie.

Czy mogę odbyć praktyki za granicą?

Praktyki w sprzedaży możesz odbyć w naszych sklepach w Polsce.
Jeżeli perfekcyjnie posługujesz się językiem niemieckim i angielskim, możesz zrealizować praktykę w dziale zakupów lub dziale HR w centrali w Austrii.

Czy praktyki w P&C są płatne?

Wszystkie praktyki w firmie Peek & Cloppenburg są płatne.

Kontakt

Marta Kot
Marta Kot

Rekrutacja i rozwój kierowników i zastępców kierowników

E-mail: job@peek-cloppenburg.com

Praktyki w branży modowej –  spójrz w swoją przyszłość?

Jesteś studentem? Moda jest Twoją pasją? Chcesz, aby Twoja praca była z nią związana? Jesteś na dobrej drodze! Praktyki w firmie Peek & Cloppenburg ułatwią Ci realizację tego planu. Z nami poznasz świat mody, weźmiesz odpowiedzialność za wykonane zadania i poznasz strukturę firmy.

Zacznij kiedy chcesz!

W Peek & Cloppenburg jesteśmy elastyczni, możesz zacząć kiedy chcesz. Nasze praktyki są adresowane do studentów, którzy ukończyli pierwszy rok studiów, trwają od 2 do 6 miesięcy, a program dopasowujemy indywidualnie do Twoich i naszych oczekiwań. Aplikację możesz złożyć online – skorzystaj z formularza – albo wysłać mailowo do Marta Kot.

Kogo szukamy?

Jeżeli chcesz odbyć praktyki w Peek & Cloppenburg, musisz posiadać status studenta, biegle znać język angielski i niemiecki. Wymagamy również umiejętności pracy w grupie, pewności siebie, łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Cenimy osoby zaangażowane, które wykazują się inicjatywą. Chcemy, aby praktyki P&C były dla Ciebie szansą na rozwój kariery w branży modowej.

podziel się