Hero Image

Studia Dualne


W Peek & Cloppenburg masz możliwość, by połączyć studia biznesowe z pierwszymi krokami na ścieżce kariery w branży fashion. Czego od Ciebie oczekujemy? Zainteresowania modą, czerpania radości z kontaktu z ludźmi, dobrej znajomości języka angielskiego, elastyczności oraz komunikatywności.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Warunek

wykształcenie średnie, matura albo zagraniczny odpowiednik, bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Początek

1 sierpnia 2023 r.

Czas trwania

6 semestrów / 3 lata

Wynagrodzenie

1. rok: 3.600 ZL | 2. rok: 3.950 ZL | 3. rok: 4.300 ZL

* Wszystkie kwoty to miesięczne wynagrodzenie brutto, plus prowizja za indywidualną sprzedaż.
 

Lokalizacja

Warszawa 

Czesne

350 €/miesiąc, opłacane przez P&C

Przyjmowanie zgłoszeń

do 30 czerwca 2023 r.

IDEA I TREŚCI EDUKACYJNE 

 

PRAKTYKA


Podczas praktycznego etapu poznasz od podszewki działalność P&C – czyli oczywiście sprzedaż. Od pierwszego dnia w pełni zanurzysz się w różne zawiłości i poznasz wszystkie procesy oraz struktury sklepu. 

Co na Ciebie czeka:
•    W P&C otrzymasz zatrudnienie na pełny etat, wraz z wynagrodzeniem za pracę w pełnym wymiarze czasu, jednak będziesz pracować tylko 34 godziny w tygodniu, ponieważ na czas studiów niestacjonarnych zwolnimy Cię z wykonywania pracy. 
•    Twoje zadania będą obejmować między innymi obsługę klientów, prezentację towarów, wsparcie sprzedaży oraz analizę wskaźników sprzedażowych.
•    Poznasz różne działy i spróbujesz swoich sił w wielu praktycznych zadaniach – od dekoracji, przez zarządzanie, aż po zajmowanie się towarem.
•    Uzupełnieniem Twoich studiów dualnych będą seminaria i wydarzenia związane z rozwojem kariery.
•    Krok po kroku zaplanujesz swoją karierę w sprzedaży.

 

TEORIA


Wiedza teoretyczna będzie przekazywana przez uniwersytet SRH Fernhochschule.

Co na Ciebie czeka:
•    Uczęszczasz na kierunek biznesowy (do programu studiów) opracowany specjalnie dla Peek & Cloppenburg. 
•   Jest to w 100% program nauczania zdalnego w języku angielskim wraz z wykładami online.
•    Doświadczeni wykładowcy w oparciu o swoją praktyczną wiedzę przekażą Ci informacje i umiejętności, które przydadzą Ci się w życiu zawodowym i biznesowym.
•    Egzaminy odbywają się online albo w siedzibie uniwersytetu w Wiedniu.

Przesłanie dokumentów do Peek & Cloppenburg i ich weryfikacja

O wyniku oceny poinformujemy Cię po ok. 10 dniach roboczych

Wirtualna rozmowa grupowa z rekruterem

Dzień próbny w jednym z naszych sklepów

Rozmowa w cztery oczy z rekruterem

Otrzymanie propozycji zawarcia umowy

PERSPEKTYWY

Po ukończeniu studiów możesz piąć się po szczeblach kariery i zostać kierownikiem  działu. Wówczas będzie spoczywać na Tobie odpowiedzialność za personel i obroty. Następnie możesz dalej rozwijać swoją karierę w kierunku stanowiska General Sales Manager (k/m/x). Pod warunkiem osiągnięcia dobrych wyników oraz po spełnieniu określonych wymagań takich jak gotowość do nauki języka niemieckiego oraz chęć przeprowadzenia się, możliwy jest także dalszy rozwój w kierunku stanowiska Merchandise Controller (k/m/x).

CZYM ZAJMUJE SIĘ KIEROWNIK DZIAŁU SPRZEDAŻY?

Jako kierownik  działu ponosisz odpowiedzialność za obroty generowane przez powierzoną Ci powierzchnię sprzedażową, a tym samym za analizę wyników, aby na ich podstawie wyciągnąć wnioski na poprawę sprzedaży na Twoim dziale. Ponadto odpowiadasz za personel, zarządzasz swoim zespołem, a w szczególności motywujesz go do pracy. Oczywiście dotyczy to również młodej kadry P&C, w edukacji której współuczestniczysz. Inne zadania to zapewnienie skupionej na potrzebach klientów obsługi, ścisła wymiana informacji na temat asortymentu z działem zakupów, systemowa i strategiczna kontrola, analiza asortymentu, a także odpowiednie zagospodarowanie powierzchni sprzedażowej.


CZYM ZAJMUJE SIĘ MERCHANDISE CONTROLLER?

Jako Merchandise Controller jesteś sparingpartnerem dla swojego kupca (k/m/x). Analizujesz wskaźniki sprzedaży i w oparciu o nie opracowujesz budżet dla marek i produktów należących do Twojego obszaru odpowiedzialności. Pełnisz więc niejako funkcję bankiera dla naszych kupców i przekazujesz im środki potrzebne do tego, by rozmieścić kolekcje na naszych powierzchniach sprzedażowych w sposób efektywny i przekładający się na wzrost obrotów. Inne zadania polegają na sporządzaniu raportów, uzupełnianiu towarów na naszych powierzchniach sprzedażowych, analizowaniu danych na potrzeby konsultacji w sprawie kolekcji, uczestniczeniu w spotkaniach poświęconych terminom zamówień czy planowaniu budżetu, a także na stałej wymianie informacji z naszymi kolegami i koleżankami z działu sprzedaży.
 

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE APLIKACJI

Jak skutecznie aplikować? Tak to działa!

Dobrze się przygotuj!

Zapozna j się z firmą i Twoimi przyszłymi zadaniami w P&C – pomoże Ci w tym nasza strona internetowa! 

Pisz osobiście!

Samodzielnie sporządź swoje dokumenty aplikacyjne. Unikaj przekopiowywania fragmentów czy całości tekstów z Internetu. Upewnij się, że w Twoich dokumentach nie ma żadnych błędów.

Pozwól sobie na nerwy!

Drżenie, łamiący się głos czy pocące się dłonie – to może się zdarzyć każdemu. Dotyczy to wszystkich innych kandydatów. Nie ma więc powodów do paniki, kiedy ogarnia nas stres.

Bądź sobą!

Podczas rozmowy rekrutacyjnej zadbaj o autentyczność i nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Wybierz outfit, w którym czujesz się naturalnie, a nie jak w przebraniu.

Dzień próbny

Dzień próbny spędzisz w sklepie. Będzie to Twoja pierwsza możliwość, by spróbować swoich sił przy zadaniach, takich jak doradzanie klientom czy prezentacja towarów.

Obudź w sobie ciekawość!

Nie bój się zadawać pytań ani prosić kolegów czy koleżanki o wskazówki – nie tylko pomoże Ci to wykonać obowiązki, ale też pokaże, że angażujesz się w pracę i masz w sobie ciekawość.

Ciesz się tym!

Patrz na dzień próbny nie jak na kolejną sytuację testową, lecz czerp przyjemność z nowych zadań – w końcu będą one towarzyszyć Ci podczas całego procesu kształcenia.

Nie okłamuj samego siebie!

Po dniu próbnym krytycznie spójrz na studia dualne. Zastanów się nad tym, czy zadania powierzone Ci w sklepie dały Ci satysfakcję i czy oczami wyobraźni widzisz siebie w tej pracy.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Więcej informacji na temat kształcenia dualnego oraz procesu rekrutacyjnego znajdziesz w naszym FAQ.
Czym studia dualne różnią się od standardowych studiów?

Masz umowę w P&C na pełny etat, ale pracujesz tylko ok. 34 godziny w tygodniu. Na okres studiów niestacjonarnych przysługuje Ci zwolnienie z pracy. Mimo to przez cały rok otrzymujesz wynagrodzenie w takim samym wymiarze.

Jakie kompetencje/zainteresowania muszę wykazywać jako student w systemie dualnym?

Musisz mieć zdaną maturę i bardzo dobrze znać język angielski. Poza tym musisz kochać modę tak samo jak my. Kolejnymi zaletami będą wyczucie stylu , proaktywna postawa i zaangażowanie, zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole.

Ile miejsc rocznie jest dostępnych?

Oferujemy 11 miejsc rocznie.

W jakich sklepach mogę odbyć praktyczną część studiów?

Praktyczną część dualnych studiów licencjackich możesz obecnie odbyć wyłącznie w Warszawie, w Bukareszcie albo w Zagrzebiu.

Czy wyznaczono termin końcowy na składanie podań?

Tak, termin na składanie podań na naukę od 1 sierpnia 2023 r. upływa 30 czerwca 2023 r. 

Czy po ukończeniu studiów otrzymam zatrudnienie?

Tak, po ukończeniu studiów będziesz mieć wiele możliwości do dalszego rozwoju – jego podstawy stworzysz jeszcze podczas studiów. W ramach sprzedaży jako kierownik działu w jednym z naszych sklepów odpowiadasz za personel i powierzchnię sprzedażową.Przy odpowiednich wynikach i osobistym zaangażowaniu możesz awansować na stanowisko General Sales Manager.  (k/m/x). Po spełnieniu określonych warunków możesz także wykonać krok w kierunku stanowiska Merchandise Controller (k/m/x). To Ty decydujesz, w jaki sposób ma potoczyć się Twoja przygoda.

Studiuję na innym uniwersytecie – czy mogę się przenieść?

W kwestii ewentualnych przenosin należy każdorazowo rozeznać się indywidualnie.

Czy mogę uczęszczać na uniwersytet znajdujący się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania?

Niestety jest to niemożliwe, ponieważ chcemy zapewnić, że wszyscy studenci studiów dualnych będą mieć ten sam poziom wiedzy i będą mogli regularnie wymieniać się doświadczeniami oraz informacjami.

Czy firma opłaca czesne za studia dualne?

Tak, P&C pokryje czesne w pełnej wysokości.

Osoba do kontaktu

Sandra Bisevac
Sandra Bisevac

Rekrutacja i opieka nad studentami dualnymi (PL, RO, HR) oraz (p.o.) 
kierownik działu (HR)
 

Ta oferta Cię nie zainteresowała? Tutaj znajdziesz inne oferty pracy P&C w Polsce:
podziel się