Marina Bakula

Store manager, Chorwacji

Marina Bakula

„Zaczynałam będąc jeszcze studentką, pracowałam kilka godzin w tygodniu, a teraz jestem menedżerką sklepu”

 

Zamiłowanie do mody i liczb to dwa kluczowe elementy, które Marina Bakula wniosła do firmy Peek & Cloppenburg już pierwszego dnia swojej pracy. Ambicja Mariny i umiejętność pracy w zespole spowodowały, że szybko awansowała na bardzo odpowiedzialne stanowisko.

Czy był jakiś szczególny moment, który uświadomił Ci, że P&C to firma dla Ciebie?

Mój pierwszy dzień pracy w P&C był trzecim dniem P&C na rynku chorwackim. Pracę rozpoczęłam zaledwie kilka dni po rozmowie kwalifikacyjnej. Okazało się, że to prawdziwa szkoła życia, w sklepie pojawiło się mnóstwo klientów i niemalże zabrakło nam towaru. Pamiętam satysfakcję po sprzedaniu pierwszej pary butów. To jeden z wielu sukcesów, jakie odniosłam w firmie P&C.

Dlaczego aplikowałaś do P&C?

Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie chciałam pracować w branży modowej. Zależało mi na kontakcie z klientem. Wiedziałam, że firma P&C jest wiarygodnym i społecznie odpowiedzialnym pracodawcą, który oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego.

W jaki sposób firma P&C przyczyniła się do Twojego rozwoju?

W trakcie mojej kariery w P&C miałam okazję pracować we wszystkich sklepach w Chorwacji i jestem z tego niezwykle dumna. Każdy z nich ma dla mnie szczególne znaczenie i na swój sposób przyczynił się do mojego rozwoju zawodowego i osobistego. Jako menedżer miałam szansę wziąć udział w otwieraniu dwóch nowych punktów P&C. Muszę przyznać, że było to niesamowite doświadczenie. Podekscytowanie, jakie odczuwasz, gdy pierwsi klienci wchodzą do dopiero co otwartego sklepu, jest po prostu nie do opisania! Każdy nowy sklep oznacza nowy początek, nowych ludzi, nowe wyzwania i nowe doświadczenie.

Co Ci się podoba w pracy i w Twoich obowiązkach?

Po 9 latach w Peek & Cloppenburg moda to nadal moja wielka pasja, a dynamika pracy jest taka, jak pierwszego dnia. Osiąganie założonych celów, możliwość ciągłego uczenia się nowych rzeczy wciąż przynoszą mi wiele radości!
Moda „żyje”! Każdy dzień w tym zawodzie jest wyjątkowy i nieprzewidywalny.
Uświadomiłam sobie, że największym wyzwaniem jest to, aby być wzorem dla mojego zespołu. Staram się ich motywować, stwarzać dobrą atmosferę. To wielka odpowiedzialność i jeszcze większe wyzwanie.

podziel się